Як продовжити життя батареям?

Неприємності зазвичай чекають нас раптово, чого б це не стосувалося. Точно також і пальчикові батарейки мають властивість розряджатися в самий невідповідний момент. І далеко не завжди є можливість швидко замінити або зарядити їх. Або ж інша ситуація – ваші акумуляторні батареї занадто швидко втрачають свою ємність. В обох випадках вас буде цікавити, як продовжити життя батарейці.

Відразу хочемо попередити, що всі способи, які ми озвучимо, слід застосовувати з особливою обережністю. Більшість реанімаційних методів ми відносимо до тимчасової і вимушеної мірою, яка може допомогти в критичній ситуації.

Як продовжити життя пальчикової батарейки в екстреній ситуації

Є три основні способи, як змусити ваші прилади пропрацювати ще деякий час.

Обстукати

Давно і всіма доведено, що якщо постукати невеликим молоточком і іншим предметом по середній частині батарейки, обмять її плоскогубцями або ж елементарно побити об кут стола, ви забезпечите їй додатково 2-3 дня роботи. Останній аспект залежить від енергоємності пристрою.

Цей метод працює завдяки хімічій будові батареї. Один з її основних реагентів знаходиться всередині корпусу у вигляді порошку. Коли елемент живлення віддає електроенергію, відбувається хімічна реакція і її продукт блокує доступ електроліту всередину крупинок цього реагенту, блокуючи подальшу реакцію. Постукування буквально руйнує блоковані крупинки, продовжуючи реакцію.

Нагріти

Досить простий варіант, як продовжити життя батарейок, нехай і не дуже надовго. Для цього просто помістіть їх секунд на 20-25 в гарячу воду або покладіть на батарею на більш тривалий час.
Суть тут в тому, що підвищення температури прискорює хімічну реакцію, змушує вступати в неї не прореагував до цього електроліт. Однак така реанімація спрацьовує тільки раз і на короткий час.

Розкрити

Спосіб складний, але цілком безпечний, якщо ви будете акуратними. Слід пробити два невеликих отвори поблизу вугільного стрижня, потім за допомогою шприца залити в один з отворів дистильовану воду, подвійний оцет або розчин соляної кислоти. Після цього отвору потрібно щільно заліпити чимось, наприклад, воском або пластиліном.

Це допомагає, оскільки зазвичай мають місце дві ситуації:

  • батарейка довго використовується в приладах з малим енергоспоживанням або просто тривалий час зберігається без діла. У цих випадках електроліт просто висихає, і додавання рідини повертає його в більш-менш робочий стан.
  • батарейка майже розряджена. В цьому випадку ви розріджує густий електроліт, і йому легше проникнути крізь продукти реакції окислення і вступити в хімічну реакцію з рештою реагентом.

Обидва варіанти не суперечать один одному, просто забезпечують інші результати.

Як продовжити життя батареям? - maxresdefault1 1024x576

Як продовжити життя батареям, якщо в запасі є час?

Крім перерахованих вище методів, навіть одноразові батареї можна елементарно підзарядити, використовуючи відповідний зарядний пристрій. Таким шляхом можна відновити елемент живлення, ємність якого знизилася на половину від заявлених виробником параметрів.

Схема дій тут дуже проста:

  • вставляємо батарейку в ЗП;
  • заряджаємо малим струмом;
  • відстежуємо температуру її корпусу, він повинен бути просто теплим;
  • після закінчення півтора-двох годин відключаємо.

Ємність джерела живлення знижується, але пропрацює воно трохи довше. Повноцінно цей варіант спрацьовує аналогічно тільки раз. Хоча у нього є і повноцінна альтернатива.

Розяджену батарейку можна реанімувати, зарядивши її асиметричним струмом. Для цього буде потрібно джерело з напругою 12 В, а також спорудити електричний ланцюг, де між батарейкою і джерелом будуть паралельно підключені діод-випрямляч і опір величиною в 50 Ом. Таким чином можна заряджати джерело живлення до трьох разів. До слова, це відмінний відповідь на питання, як продовжити життя батареї таблетки, адже ртутно-цинкові елементи можна заряджати до десяти разів без особливого збитку.

Які заходи безпеки важливо дотримуватися?

Майже всі варіанти, як продовжити життя батарейці АА, в тій чи іншій мірі небезпечні, тому розумна обережність не зашкодить. Звертайте увагу на такі моменти:

  • Зарядка за допомогою ЗП для акумуляторів вимагає постійного контролю, оскільки перегрів елемента може спровокувати розрив корпусу і витікання електроліту.
  • Фізичний і температурний вплив мають бути відносно слабким, щоб також не пошкодити корпус.
  • Застосування вищеописаних способів до акумуляторів допомагає, але після цього вони виходять із строю та стають непридатними для подальшого використання.
  • До батарей «Крона», таблеткам і батарейним збіркам 23А постукування, обжимання корпусу незастосовні, так як елементарно руйнують їх.

Слідуючи цим нехитрим обережностям, ви убезпечите себе від неприємних наслідків самодіяльності. Хоча навіщо доводити до крайнощів, якщо знати, як продовжити життя батарейці ААА і будь-який інший з самого початку.

Основні поради щодо продовження часу роботи одноразових батарей

Якщо ви хочете, щоб батарейка відслужила вам так довго, наскільки розрахована спочатку, візьміть собі за правило:

  • вибирайте при покупці свіжіші елементи живлення. Таким чином ви отримаєте їх з максимальним ресурсом;
  • намагайтеся закуповувати і використовувати в техніці батарейки одного бренду, вставляючи їх одночасно. Тим самим ви досягнете від них максимального ефекту.
  • відключайте батарейні прилади, коли не користуєтеся ними. Дивно, але багато хто про це забувають;
  • коли плануєте довго не використовувати ваші батарейки, покладіть їх у холодильник. Взагалі, чим холодніше буде, тим повільніше будуть протікати в них хімічні процеси, і меншим буде знос;

І, нарешті, пам’ятайте – використані батарейки не можна викидати. Вони підлягають тільки спеціальноій утилізації!