Як вибрати зарядний пристрій для акумуляторів?

Акумуляторні батареї вже давно стали гідною альтернативою одноразовим. Їх принципова відмінність – можливість багаторазового перезарядки. Завдяки цьому такі елементи живлення мають набагато більший термін служби і відмінно підходять для живлення техніки з високим споживанням.

Разом з тим в повній мірі оцінити всі переваги батарейок що перезаряджаються можна тільки в тому випадку, якщо купити до них краще зарядний пристрій для пальчикових акумуляторів. Ідеально, коли ви купуєте все в комплекті. «Рідний» зарядник найкращим чином пристосований під роботу з батареями того ж виробника. Якщо ж ні, то наші поради допоможуть вам вибрати відповідне ЗП. А для цього спочатку потрібно зрозуміти, які вони взагалі є.

Як вибрати зарядний пристрій для акумуляторів? - yiac0478 1280x7201 1 1024x576

Типи зарядних пристроїв для батарейок

Сучасний ринок представлений моделями з різними наборами характеристик. Однак, в цілому, їх можна розділити на три групи:

Прості

Це найдешевша категорія приладів, яка має одну єдину функцію – заряджати. У них немає ні опцій автоматичного відключення при повній зарядці, ні інших корисних функцій. З таким ЗП вам доведеться весь час контролювати рівень заряду.

Не рекомендуємо купувати без крайньої необхідності. Реальний досвід говорить про те, що економію на самому пристрої зведе нанівець регулярна купівля нових акумуляторів. А це неминуче, адже простенькі ЗП без ретельного нагляду дуже швидко зношують елементи живлення. Через це їх часто називають «вбивцями батарей».

Автоматичні

Мають життєво важливу функцію – самостійне припинення роботи, коли батарейка набирає повний заряд. Це допомагає використовувати батареї на всі 100%, повністю виробляючи їх ресурс. Зарядний пристрій для пальчикових акумуляторів з автоматикою вважається оптимальним рішенням для користувачів, які чекають від нього просто якісної зарядки без зайвих наворотів.

Деякі моделі з цієї категорії додатково можуть не тільки заряджати, але при необхідності і розряджати. Це дуже корисна річ, оскільки дає можливість однаково і рівномірно заряджати однотипні елементи живлення, уникаючи перезарядити.

Втім, варто бути обережними. Автоматичними називають також ЗП з таймером відключення через певний відрізок часу. Вони мають більше схожості з попереднім типом, ніж з цим.

Інтелектуальні

Найдорожча категорія пристроїв завдяки найбільш широкому функціоналу. Вони дозволяють моніторити стан акумуляторів в режимі реального часу і максимально продовжити термін їх експлуатації. Серед можливостей таких ЗП можна виділити:

  • незалежний вибір режиму для кожного окремого слота;
  • попереднє разряжаніе батарей;
  • тестування і вимірювання параметрів;
  • регулювання сили зарядного струму;
  • можливість крапельної зарядки.

Однак інтелектуальне, особливо універсальний зарядний пристрій для акумуляторних батарей, коштує дуже дорого. Через це ми рекомендуємо їх тільки людям «в темі», а також фахівцям, хто щільно працює з технікою на акумуляторах (фотографи, електрики та інші).

Як вибрати кращий зарядний пристрій для пальчикових акумуляторів за параметрами?

Вище ми описали базову класифікацію ЗП. Однак є важливий момент – у кожного з них є свій набір характеристик, функцій і додаткових можливостей. Підбираючи їх в певній конфігурації, можна з набагато більшою ймовірністю купити саме те, що вам потрібно.

Характеристики

Число слотів – кількість акумуляторних батарей, які можна заряджати одночасно. Залежно від моделі це число може варіюватися від 2 до 16, проте найбільш поширена четирехслотовая техніка. Більш місткі моделі дорожче, і виправдовують себе тільки в тих випадках, коли є реальна потреба оперативно заряджати багато акумуляторів.

Сила струму – визначає, як швидко зарядний пристрій для акумуляторів АА і інших буде їх заповнювати. Є моделі, які заряджаються струмом:

  • слабким (0,1) – самий щадний варіант саме для батарейки, при якому забезпечується повне вироблення її ресурсу. Єдиний недолік – на процес зарядки йде 14-16 і більше годин.
  • середнім (0,3С) – «золота середина», де потрібно 3-6 годин зарядки практично без руйнівного ефекту.
  • сильним (1С) – дуже швидка робота (до години), яка знищує батарею. Такі ЗП підходять тільки для екстрених випадків, щоб уникнути зайвих витрат.

Незалежні канали заряду – дуже корисна якість, яке дозволяє окремо заряджати кожну поставлену батарейку. Тут вся справа в тому, що рідко вдається розрядити їх одне одного рівні. Зазвичай десь заряду залишається більше, десь менше. І в разі, коли такі елементи вставити в залежні канали, то повністю зарядиться тільки батарея, колишня найповнішої на початку.

Корисні додаткові можливості

Чим багатше функціонал, тим більш комфортним і повноцінним буде використанням зарядного пристрою. Ви значно полегшите собі життя, якщо ваша модель буде мати:

  • вибір окремих режимів під кожні слоти – дозволяє домагатися максимальної ефективності, програмуючи ЗП під роботу з кожним акумулятором;
  • захист від перегріву, помилок з полярністю – єдиний варіант, як безпечно користуватися технікою без ризику для себе і свого майна.
  • попередній розряд – необхідність для джерел живлення з «ефектом пам’яті», що дозволяє спочатку «в нуль» розрядити, а потім повністю зарядити накопичувач.
  • тренування – серія циклів заряд / розряд, що дає можливість частково повертати ємність зношеної батареї.
  • тестування – перевірка на справність і визначення одноразових неперезаряджувальних батарейок.
  • регулювання сили струму – дозволяє змінювати час заряджання по ситуації. Значно здорожує покупку, але спрощує життя.

Під кінець хочемо відзначити, що найкраще брати універсальний зарядний пристрій для акумуляторів, оскільки таким чином ви не обмежите себе у виборі.