Як правильно заряджати акумуляторні батареї

Як правильно заряджати акумуляторні батареї - tesla baterie rechargeable aa 2019 11

Акумуляторні батареї міцно зайняли своє місце на ринку елементів живлення. Незважаючи на те, що щорічно асортимент техніки з вбудованими джерелами живлення поповнюється тисячами нових моделей, вони зберігають свою актуальність. Перезаряджаються батарейки повсюдно використовуються в іграшках, а також в різноманітних аксесуарах – від ліхтариків і ваг до фотоспалахів і камер. Тому питання про те, як заряджати акумуляторні батареї, стабільно актуальний.

Акумуляторні батареї мають ряд незаперечних переваг порівняно з одноразовими аналогами. Сюди можна віднести:

  • багаторазове заряджання, яке дає роки корисної експлуатації;
  • більш низька вартість використання в перерахунку на годинник роботи;
  • можливість установки в техніку з функцією підзарядки (ліхтарики з динамо-машиною і т.д.).

Такі елементи живлення окупають себе за 3-4 місяці, після чого йде чиста економія. Але це можливо тільки за умови, що ви знаєте, як правильно заряджати акумуляторні батареї. Ми зібрали основну інформацію по цій темі.

Як визначити акумуляторні батареї?

Це важливе питання, незважаючи на простоту формулювання. Зарядці підлягають виключно спеціальні акумулятори типу АА і ААА. Спроба вставити в зарядний пристрій звичайну батарейку може закінчитися плачевно. Аж до загоряння елемента і замикання мережі.

Це цікаво: Li-ion: як правильно заряджати?

Відрізнити акумулятор можна за кількома характерними ознаками:

  • Наявність написи rechargeable (в перекладі з англ. – перезаряджається). Це означає, що елемент можна заряджати після розрядки.
  • Вказівка ​​ємності в mAh (1500 mAh і т.д.) свідчить про те, що перед вами акумуляторна батарея. Варто врахувати, що на деяких одноразових літієвих батареях також є відповідна відмітка.
  • Напруга перезаряджаються елементів переважно дорівнює 1,2 V, тоді як у звичайних 1,5 V.

У разі, коли маркування стерлася або відсутній повністю, можна за допомогою мультиметра з’ясувати вольтаж і приналежність джерела живлення до того чи іншого типу.

Як заряджати акумуляторні батареї?

Якість і тривалість експлуатації безпосередньо залежить від того, яке зарядний пристрій ви використовуєте для цієї мети. Воно умовно може належати до одного з двох типів

  • За умовчанням. Зазвичай йдуть в комплекті виробника або продаються під тим же брендом, що і самі акумулятори. Сюди також слід віднести всі «ноунейм».
  • Професійні. Мультифункціональна техніка. Продається тільки окремо від елементів живлення. Брендів, що випускають дійсно якісні апарати, небагато.

Проблема стандартних зарядников в тому, що вони призначені тільки для роботи з акумуляторами того ж виробника. Їх функціональність урізана до мінімуму. Відсутня перевірка рівня заряду, контроль за процесом зарядки і можливість налаштовувати роботу приладу.

Зі стандартними ЗУ складно порахувати, скільки потрібно заряджати акумуляторні батареї. Тут розрахунок часу роботи зарядника, яка не знищить батарейку, потрібно робити вручну. А заряджати їх можна тільки парами, що при різних станах гарантовано вкорочує життя АКБ.

Професійні моделі позбавлені цих недоліків. Вони оснащені мікропроцесорами, завдяки чому працюють з акумуляторами дбайливо і з розумом. Такі зарядні пристрої мають гнучку систему налаштувань, що дозволяє встановлювати оптимальні параметри для кожної окремої батарейки. Вся корисна інформація виводиться на дисплей. Така варіативність допомагає максимально використовувати можливості елементів живлення завдяки дбайливому відношенню. А це до 1500 циклів заряду / розряду.

Замість висновку

Особливо добре те, що мікропроцесорні зарядникі дають однозначну відповідь, як заряджати акумуляторні батареї перший раз. За це відповідають спеціальні встановлені режими. Так, у багатьох моделях є опція «Тренування», при якій пристрій виводить акумулятор в робочий режим через цикли повної зарядки / розрядки.

Купівля якісних акумуляторів і «розумного» зарядного пристрою гарантує їх довге і повноцінне експлуатацію.