Різниця між батареями AA і AAA

Щороку ринок елементів живлення поповнюється новими технологічними розробками. Попри це традиційні батареї зберігають свою популярність по всьому світу. Щорічно у світі виробляється понад 24 мільярди одноразових одиниць, і левова частка припадає саме на ці два види. Тому багатьох українців цікавить питання, чим відрізняються батарейки АА від ААА.

У статті ми розповімо, яку конструкцію мають одні з найпопулярніших елементів енергоживлення, цікаві факти про них, подібні характеристики та відмінності, а також чим одноразові батареї відрізняються від акумуляторів.

Основні факти про батарейки АА

Цю форму гальванічних елементів називають «пальчиковими» через те, що їхні габарити збігаються з розмірами пальця. Офіційними стандартизованими позначеннями є також «LR6» і «R6» залежно від виду електроліту.

Різниця між батареями AA і AAA - tesla baterie silver aa 20191

Вони використовуються як джерело енергії для портативної техніки та приладів, зокрема пультів дистанційного керування, годинників, кухонних гаджетів, іграшок на радіокеруванні, світлодіодних ліхтарів, фотоапаратів і спалахів для них. Купити батарейки можна в будь-якому куточку світу.

Джерела енергії цього класу випускаються з 1907 року, є рівні циліндри діаметром від 13,5 до 14,5 мм, також довжиною між контактами, яка становить 50,5 мм. Вони мають корпус із металу, покритий оболонкою з нанесеною на неї необхідною інформацією. Вони призначені для техніки, що рівномірно споживає невеликий обсяг електроенергії або з короткочасним піковим енергоспоживанням.

Підключення елементів відбувається через плюсовий і мінусовий виводи, розташовані на торцях виробу. «Плюс» опуклий, має висоту приблизно 1 мм, ширину 5,5 мм. «Мінус» плоский, представлений контактною площадкою з діаметром 7 мм і більше.

Батарейки АА представлені безліччю різновидів, що розрізняються за своїм хімічним складом. Найбільша частина представлена двома різновидами елементів:

 • Сольовими. З’явилися першими. Вони найдешевші та легкі, але можуть використовуватися тільки для малопотужних пристроїв через ємності в межах 1500 mAh;
 • Лужними або алкаліновими. Ємність – до 2980 mAh, чудово працюють за мінусової температури й вельми довговічні.

Вага одноразових джерел енергії залежить від категорії електроліту. Так, сольові важать більш як 14 грамів, натомість лужні – 22-24 грами. Що стосується напруги, то вона становить 1,5 В.

Основні факти про батарейки ААА

Щоб зрозуміти, в чому полягають і чим визначаються відмінності, буде справедливо більш детально розповісти і про другий різновид. У народі їх називають «мізинчикові» або ж «мікропальчикові». Ця назва є співзвучною для джерел живлення, що є зменшеною копією «пальчикових». Їх відмінною рисою вважається той факт, що вони не розраховані на значні витрати або великі пікові навантаження.

Різниця між батареями AA і AAA - tesla baterie silver aaa 2019 11

Такі мікробатарейки широко застосовуються в компактних електронних приладах із невеликими витратами енергії, включаючи:

 • портативні аудіоплеєри, радіоприймачі;
 • малопотужні дитячі іграшки;
 • всілякі бездротові пристрої (термометри, годинники тощо).

Батарейки ААА є циліндром зі стандартним діаметром 10,5 мм, довжиною 44,6 мм. При цьому вага приблизно становить 12 грамів. Така конструкція, заправлена ​​електролітом, видає стандартну напругу 1,5 В, натомість акумуляторні батареї цього формату мають напругу на рівні 1,25 В. Що стосується ємності, то сольові «мікропальчики» мають ємнісні характеристики на рівні 540 mAh, лужні набирають ємність до 1200 mAh, а нікель-металгідридні – до 1250 mAh.

Залежно від використовуваного хімічного елемента міжнародними стандартизованими позначеннями «мізинчикових» елементів є R03 для сольових і LR03 для алкалінових. Вони найбільш поширені, хоча на ринок поступово виходять нові модифікації.

Основні загальні риси

Перш ніж розглянути, в чому відмінність батарейок АА й ААА, буде логічно і доречно визначити схожі риси. Тим паче, що в декількох моментах вони дійсно схожі. Схожими рисами можна назвати:

 • однакова конструкція;
 • робоча напруга на рівні 1,5 В;
 • однакові типи використовуваних електролітів;
 • оптимальне співвідношення ціна/якість/довговічність;
 • схожий тип роботи та сфера застосування;
 • утилізація батарейок виконується за однією технологією з огляду на однакові принципи роботи;
 • представлені у вигляді одноразових елементів і акумуляторів, що перезаряджаються;
 • розраховані на постійне помірне енергоспоживання або короткочасне пікове.

Загалом, це всі аспекти, в яких елементи схожі. Абсолютна більшість виробників, що випускають «пальчикові» батареї, також виробляють «мізинчикові». Це цілком нормальна практика. А ось в чому полягає між батарейками АА й ААА різниця? Поговоримо про це далі.

Відмінність батарейок АА від ААА: основні аспекти

Попри очевидну подібність, різниця між батарейками АА і ААА є, а інколи навіть досить істотна. Назвемо основні моменти:

 • фізичні параметри. Гальванічні елементи відрізняються своїми розмірами, різниця сягає 25-30%. Це помітно навіть візуально;
 • ємність. А ось тут розрив дуже істотний. Різниця батарейок АА й ААА сягає 100-150%, адже в перших ємність сягає 2980 mAh, натомість у других не перевищує 1250 mAh.

Попри схожість приладів і техніки, електроживлення яких проводиться цими батареями, конкретні моделі все ж різняться. У цьому, мабуть, полягає ключова відмінність між батарейкою АА і ААА, адже виробники конструкційно закладають певні розміри відсіку під джерела енергії. Це стосується питання компактності пристроїв. Відповідно, передбачені свої рівні енерговитрат, щоб забезпечити нормальну працездатність.