08.06.2021
ЗагальнеБатарейки сьогодні можна зустріти в кожному будинку. Рідкісний людина не має хоча б одного приладу, що працює від батарей. І це незважаючи на те, що ринок все активніше поповнюється пристроями з вбудованими акумуляторами, для техніки на батарейках залишається досить місця. Це всілякі дитячі іграшки, будильники, настінні годинники та багато іншого.
Втім, варто розуміти, що зараз під загальною назвою «батарейки» існують як власне одноразові батарейки, так і акумуляторні батареї. Другі виникли відносно недавно, але вже стали досить популярними. Їх зручніше використовувати, та й заощадити виходить непогано.
Одно- і багаторазові батарейки зовні і по своїй розмірній сітці практично ідентичні. Без знання певних нюансів розрізнити їх буває вкрай складно. А це породжує певні труднощі, адже можна буде випадково:
Кожна з цих та будь-який інший ситуації загрожує неприємними наслідками, а тому ми розберемося, як відрізнити батарейку від акумулятора за допомогою простих Лайфхак.
Є багато варіантів, як відрізнити батарейку від акумулятора без особливих інструментів і навичок.
Обидва типи елементів живлення мають цілком певні написи, що допомагають їх відрізнити:
Також є особливе маркування акумуляторних батарей, виражена у вигляді спеціальних позначень на етикетці. Сюди варто віднести написи про:
Це цікаво: Як заряджати літій-полімерний акумулятор: нюанси і рекомендації
Маркування батарейок в цьому питанні виглядає звичайно в такий спосіб в залежності від типу для:
Одноразові елементи часто мають приписку «battery» – по ній побічно теж можна визначати приналежність. Звертаємо вашу увагу, що на ринку можна зустріти і лужні акумуляторні батареї. В такому випадку вони мають додаткову позначку «rechargeable». Тут все просто.
Теж відносно простий спосіб, який або допомагає швидко дізнатися тип елемента живлення, або не допомагає зовсім. Це пов’язано з тим, що не всі виробники на свою продукцію наносять необхідні позначення. А виглядають вони наступним чином:
Достатньо лише виявити на етикетці шукані літери. До речі, перша буква тут позначає тут хімічний склад елемента живлення, друга – форму, а цифри в кінці вказують на розмір. Наприклад, позначення LR6 вказує, що перед нами лужна батарейка циліндричної форми діаметром 6 мм, тобто пальчикова.
Почнемо з того, що з написів зазвичай можна точно ідентифікувати джерело живлення новий або майже новий. Це пов’язано з тим, що написи на батареях мають неприємну властивість швидко стиратися. І в такому випадку розібратися допоможе звичайний мультиметр.
Напруга в батарейках і акумуляторних батареях стандартизовано. У першому випадку вони можуть мати вольтаж:
Для різних типорозмірів своє напруження. Маркування акумуляторних батарей по вольтажу простіше і виглядає так:
Вольтаж вимірюється мультиметром в режимі для вимірювання напруги з граничним межею в 20 В. Щоб зробити вимір, щупи пристрої прикладаємо до контактам, чекаємо пару секунд і дивимося на значення, висвітлених на екрані. Розповімо на прикладі звичайних пальчикових батарейок і акумуляторів.
Якщо показання приладу знаходяться в діапазоні 1,55-1,65 В, то це з імовірністю 95% новий одноразовий джерело живлення. Якщо показники становлять 1,2-1,5 В без навантаження, то це була у використанні батарейка.
Новий заряджений акумулятор зазвичай на тестері виражається значенням 1,2-1,32 В. Таким чином обидва типи відносно легко відрізнити один від одного. Хоча повинні відзначити – останнім часом на ринок починають випускати акумулятори з напругою 1,6 В, які на приладі будуть мати напругу близько 1,72 В. Ми вважаємо, що надійніше все-таки дивитися по написам і зовнішніми ознаками.
Багаторазові елементи ми рекомендуємо купувати для техніки з високим енергоспоживанням. Вони коштують дорожче, але завдяки активній експлуатації досить швидко забезпечують економію. Тим більше, що акумулятори розраховані на великі струми, відповідно, мають широкі можливості застосування. Єдина проблема полягає в тому, щоб вгадати з розміром самого елемента.
Батарейки з серії «купив – вставив – здав в утилізацію» підходять для вирішення простеньких задач, де немає особливих навантажень. Ідеальний варіант – пульт дистанційного керування, годинник або що-небудь, що не витратить весь заряд за тиждень. Інакше це невиправдані витрати.