Батарейка Lr44: технічні характеристики, сфера застосування, аналоги

Крім класичних пальчикових і мікропальчикових батарей сьогодні активно використовуються гальванічні елементи й інші формати. Серед них відокремлено стоїть батарейка LR44. Сфера її застосування дійсно велика та зачіпає техніку й прилади різного призначення. Зважаючи на це буде цікаво ознайомитися з її основними властивостями, особливостями, призначенням і аналогами. Розглянемо всі ці питання детальніше.

Характеристики батарейки LR44

У плані конструкції елемент є відносно плоским циліндричним виробом із металевим корпусом. Через таку форму візуально нагадує таблетку або монету, через що ці слова використовуються як народні назви. LR44 розміри має досить стандартизовані. Зовнішній діаметр батарей становить 11,6 мм за висоти 5,4 мм. Вага елемента коливається в межах 1,9-2,1 грама, що залежить від товщини металу, який використовується у виробництві.

Корпус батарейок LR44 складається з двох основних частин, відділених між собою ізолюючим кільцем із пластику, що запобігає короткому замиканню та витіканню шкідливого вмісту. Такими компонентами вважаються:

  • основа кожуха. Це катод («плюсовий» контакт), на який також наноситься маркування та вся необхідна інформація;
  • ступінчаста кришка з металу з заокругленим буртиком. Це анод («мінусовий» контакт), що кріпиться до внутрішньої частини катода. Має діаметр 8,5 мм, тобто трохи менше основного.

Якщо розглядати будову докладніше, то в складі конструкції є: металевий корпус, стрижні, луги, катод з анодом і ізолюючі перегородки. Все це поміщено в LR44 розмір. При цьому труднощів з експлуатацією зазвичай не виникає.

LR44 батарейка належить до лужних, відповідно, має робочу напругу 1,5 В, яка відхиляється не більше ніж на 0,05 В, а автоматична стабілізація спрацьовує в разі зниження напруги до 1-1,1 В. Оптимальний розрядний струм знаходиться в межах 0,22 мА при ємності 110 mAh. При невеликій витраті LR44 батарейки здатні пропрацювати до 3 років, тоді як у випадку з енерговитратними приладами час роботи скорочується до лічених годин.

Прилади, в яких використовується таке джерело енергії, мають спільну рису – енергетичний відсік, обладнаний двома контактами у вигляді пластин.

Елемент живлення LR44 фіксується у відділенні за допомогою пружинної секції, що затискає катод. Другий контакт – своєрідний «язичок» з металу, підведений до анода. Контакти надійно розділені між собою. У разі, коли для живлення задіюються дві батарейки типу LR44 або більше, використовується додаткова пружина, що збільшує щільність контакту між полюсами. Відділення зачиняються пластиною з кріпленням у вигляді клямки, гвинта.

Де застосовується батарейка LR44?

Пристрої, техніка та обладнання, які живить батарейка ЛР44, досить різноманітні та належать до різних сфер. Якщо говорити про категорії, то це:

  • наручний годинник;
  • лазерні указки;
  • побутові запальнички;
  • світлодіодні ліхтарі;
  • переносні клавіатури;
  • малогабаритні термометри;
  • електронні блокноти та перекладачі;
  • компактні метеостанції;
  • пульти управління маніпуляторами, побутовою технікою тощо;
  • системи навігації, що працюють за типом GPS-ГЛОНАСС;
  • портативне медичне обладнання, зокрема вимірювачі тиску, пульсу;
  • манометри для вимірювання тиску в автомобільних шинах тощо.

Окремо варто відзначити слухові апарати. Через свої функціональні особливості їм потрібні компактні джерела енергії, і ЛР44 батарейка чудово підходить для цієї ролі. Навіть під час інтенсивного використання одного елемента вистачає більше ніж на тиждень.

Які є у батарейки LR44 аналоги?

Різні виробники часто випускають одну й ту ж продукцію, з ідентичними технічними параметрами і габаритами, але маркуються зовсім по-різному. Через це може виникати плутанина. Найчастіше можна зустріти такі варіанти маркування ЛР44 батарейки:

  • A76 від підприємства з Китаю GP;
  • AG13 від виробників SmartBuy, Videx;
  • G13, що випускається Camelion і Hyundai;
  • V13GA від виробника Varta;
  • GP76A, GPA76, 1154, 357 тощо.

Окремо потрібно відзначити цинково-срібні батареї SR44 з такими ж контактними пластинами. Вони дорожчі, але мають збільшений ресурс. При цьому можна спокійно купити батарейки LR44 і SR44, адже вони повністю взаємозамінні.

Що стосується інших аналогічних джерел енергії, то вони різняться в використанні різних матеріалів і речовин у виробничому процесі.

Що потрібно знати при покупці?

Перш ніж купити батарейку LR44, варто врахувати ряд важливих моментів. Багато покупців при виборі звертають увагу виключно на типорозмір і кількість. Однак цього недостатньо.

Дуже важливо звертати увагу на дату виробництва. Термін придатності елементів живлення складає 2-3 роки, протягом яких вони поступово втрачають свої експлуатаційні якості. Дата випуску вказується тільки на блістері, тому звертати на нього увагу треба ще перед придбанням і розпакуванням. З цієї ж причини не варто брати одразу великий запас, адже до моменту необхідності батареї можуть просто вийти з ладу.

Другий важливий аспект – батарейки LR44 купити варто, виходячи з енергоспоживання конкретного пристрою. Так, для малопотужних економних приладів краще обрати дешевший варіант, натомість для більш потужних – краще обрати дорожчу батарею.

Умови безпечної експлуатації

Батарейка LR44 має складний і небезпечний хімічний склад. Через це треба застосовувати спеціальна утилізація батарейок. Крім того, вони повинні використовуватися з урахуванням наступних правил:

  • не нагрівати, не залишати під прямими сонячними променями, щоб уникнути вибуху;
  • тримати батареї подалі від дітей і тварин, адже їх дуже просто випадково проковтнути;
  • не намагатися порушити цілісність корпусу, щоб не потекла батарейка;
  • не намагатися зарядити батарейку, якщо вона для цього не призначена.

Щодо останнього пункту є різні погляди. Люди, які активно працюють з такими елементами живлення, стверджують, що заряджати LR44 батарейку можна струмом силою не більше ніж 10% від номінальної ємності та не довше 9 годин. Втім, не рекомендуємо робити це тим, у кого немає відповідного досвіду.