Скільки часу заряджати акумуляторні батареї?

Акумуляторні батареї вже давно стали прекрасною альтернативою одноразовим елементам живлення. Це більш економно і зручно. Ризик, що в найбільш невдалий момент пристрій вимкнеться через занадто малий заряд батареї, зводиться до мінімуму. Попри те зарядка акумуляторів вимагає певних знань і досвіду, щоб не зіпсувати їх та обладнання.

Ми зібрали всю необхідну інформацію щодо технології зарядки. Ви отримаєте відповіді на всі основні питання, в тому числі, скільки часу заряджати акумуляторні батареї та інші.

Які батареї можна заряджати?

Виділяють дві категорії елементів живлення: одноразові і акумуляторні. Перші категорично не можна вставляти в зарядний пристрій. Наслідки можуть бути досить неприємними. Якщо вам пощастило, то нічого не відбудеться. Якщо ж не пощастить, то може статися, що:

  • батарея перегріється, загориться або вибухне;
  • корпус елемента розірве і електроліт виллється;
  • обладнання або електромережу замкне.

Саме тому важливо знати не тільки, скільки заряджати акумуляторні батарейки АА, але і вміти відрізняти їх. А це іноді непросто з урахуванням того, що форми одно- і багаторазових батарейок однакові, і відрізняються тільки в залежності від типу. Відрізнити акумулятори можна за такими ознаками:

  • на корпусі має бути присутній напис «rechargeable», що дозволяє багаторазову зарядку. Якщо ж ви виявили напис «do not recharge», то перед вами елемент одноразового використання.
  • вказана ємність АКБ у вигляді цифрової написи і приписки mAh (наприклад 2500 mAh).
  • при тесті мультиметром елемент показує напругу 1,2 V, що відповідає більшості акумуляторів.

Останній спосіб хороший тим, що він допомагає визначити тип батареї, навіть якщо написи на ній повністю стерлися.

Скільки потрібно заряджати акумуляторні батареї?

Гарантія результату залежить від того, наскільки грамотно ви підійдете до вирішення цього питання. І час заряджання є одним з ключових параметрів. Він розраховується за спеціальною формулою, яка виглядає наступним чином:

Час зарядки = поправочний коефіцієнт * ємність батареї / ток ЗУ

Наприклад, відповідь на питання, скільки заряджати акумуляторні батареї тисячі при виставленому на ток 200 мА ЗУ буде виглядати наступним чином: х = 1,4*1000/200 = 7 годин. Коефіцієнт поправки необхідний через те, що в процесі роботи зарядного пристрою частина струму витрачається на нагрівання елемента.

Щоб зрозуміти, скільки заряджати акумуляторні батареї 2700, потрібно підставити в формулу відповідні дані: х = 1,4*2700/500 = 7,56 годин, – якщо зарядка відбуватиметься струмом в 500 мА.

Розраховувати параметри можна самостійно, а можна за допомогою онлайн-калькуляторів, де потрібно просто підставити дані і отримати готові розрахунки. Варто додати, що реальна швидкість зарядки може відрізнятися від розрахункової, оскільки на неї впливає хімічний склад акумулятора, температури навколишнього середовища, залишкового заряду.

Важливі моменти зарядки

Перше, на чому ми хочемо акцентувати увагу – кожен акумулятор має свій експлуатаційний ресурс. Для нікель-кадмієвих пристроїв він становить 1000-1500 циклів, для літієвих та деяких інших сучасних досягає 4000 циклів. Щоб не брати до уваги кількість використань, можете просто запам’ятати, що батарейка в середньому служить до трьох років. Це найкраща відповідь на питання, скільки разів можна заряджати акумуляторні батареї ААА і АА.

Що стосується інших рекомендацій, то тут слід вказати, що:

  • Після покупки елементів живлення варто провести їх «тренування», тобто 3-4 рази повторити розряд до 0% і слідом заряд до 100%. Це дозволяє вивести їх на оптимальний режим роботи.
  • Краще забути про звичку «заряджати» батареї, які ще не до кінця розрядилися. Вони володіють «ефектом пам’яті», через що такими діями тільки зіпсуєте своє майно, а питання «скільки по часу заряджати акумуляторні батареї», зміниться на де купити батарейки нові.
  • Оптимальний час зарядки складає 4-20 годин. Заряджання швидше може негативно позначитися на працездатності елемента, повільніше – втомить вас очікуванням.
  • Коли акумулятори знаходяться в ЗУ і заряджаються, вкрай не рекомендується відключати їх від мережі навіть для того, щоб підключити в іншу розетку.

І заключна рада полягає в тому, що при покупці зарядного пристрою не варто економити. Краще трохи доплатити і отримати мультифункціональний обладнання, яке буде працювати з батареями різних типів і з відмінними характеристиками, ніж ви зіткнетеся з ситуацією потреби в ще одному ЗУ. А вже відпрацьованим своє елементів знадобиться утилизация батареек.